אברהם ומשפחת מזרחי

אברהם ומשפחת מזרחי

בס"ד  יום ד'  י' מנחם אב  תש"ע
21.7.2010
נכתב ע"י  מאיר מזרחי מפתח תקוה

זהו סיפור של קרוב משפחה. התמונה נלקחה באותה התקופה מעיתון שהיה באידיש, בשנת   1929.

כל הפרטים הרשומים, הם כפי ששמעתי  מאבי רפאל ומאחותו של אברהם, טובה בן עמי. שהם כבר לא בחיים. במידה ויש למישהוא פרטים נוספים, אשמח לדעת. כולם היו דוברי השפה. לישן דידן.

אברהם מזרחי ז"ל  נולד בתיפיליס. עלה לארץ בשנת 1921. יחד עם  הוריו. יחזקאל  ואסתר מזרחי עם אח רפאל ואחות טובה . גרו בתוך העיר העתיקה בירושלים. לאחר מספר שנים נולד שמעון מזרחי , האח הקטן. הוא נולד בשכונת שמעון הצדיק ולכן קראו לו שמעון.  דרך אגב רפאל מזרחי הוא אבי, יש לי עוד שני אחים יחזקאל ואמנון. 

אברהם ומשפחת מזרחי
אברהם מזרחי

אברהם מזרחי למד בישיבת פורת יוסף.  בשנת תרפ"ט 1929. בחודש אב חזרו בשבת מבית הכנסת אברהם והאבא יחזקאל. זה היה ליד מגרש כדורגל. השתוללו ערבים כנראה הייתה הפגנה או דבר דומה. ואחד רץ ודקר את אברהם בסכין.  הי"ד.  האבל היה כבד. האבא לא יכול היה להישאר בירושלים, החליטו לעבור לפתח תקוה. ברחוב פינסקר. סבא שלי יחזקאל שימש מספר שנים גבאי בבית הכנסת ברחוב בר כוכבא בפתח תקוה. בשנת 1950 החזיר את נשמתו לבורא.ושנה לאחר מכן נפטרה גם רעיתו סבתא אסתר. קבורים בסגולה פתח תקוה.

אברהם מזרחי נקבר בהר הזתים. ולאחר מלחמת השיחרור, הירדנים הורידו מצבות והשתמשו לצרכים אחרים. לאחר מלחמת ששת הימים, נסעתי עם הדודה שלי טובה בן עמי, לברר על מיקום הקבר. לא מצאנו כלום. בררתי בחברת קדישא , ועדיין מקום קבורתו לא נמצא. יודעים רק את תאריך רציחתו. ט"ו  מנחם אב תרפ"ט 1929. 

כל המבוגרים שזוכרים או שמעו על כך. אודה לכם על כל התייחסות.

מאיר מזרחי . פתח תקוה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *