נאש דידאן - ברוכים הבאים לאתר הקהילה!
the nash didan עדת הנאש דידן
לוגו נאשדידן nashdidan logo
נאש דידן > שורשים > עזרה וקישורים
26.06.2019 English
 

 
 
שורשים - ראשי כיצד מתחילים? עזרה וקישורים משפחות ואנשים

קישורים ומקורות לחקר העדה והשורשים

מה-יא"ה - מפעל התעוד - יהודי ארצות האיסלאם
מפעל שהוקם בשנת 2000 בפקולטה למדעי הרוח באונ' תל-אביב ביוזמתו של פרופ' ירון צור. אתר האינטרנט של המפעל מציג סריקה דיגיטלית, קיטלוג וריכוז חומר תיעודי בתחום. ניתן לערוך חיפוש באתר לפי ארצות ונושאים או חיפוש טקסט חופשי (שימושי גם למחפשי אישים ומשפחות). באתר חומרים גם על יהדות איראן, טורקיה וכורדיסטאן, כשבינהם גם חומרים על אנשי העדה.
http://jic.tau.ac.il/


גנאולוגיה ספרדית
אתר שהוקם ע"י ד"ר ג'ף מלכה והינו מקור המידע המקוון המקיף ביותר לגנאולוגיה של יהדות עדות המזרח ויוצאי ספרד. באתר ניתן למצוא הסטוריה, גנאולוגיה, אתרי אינטרנט שימושיים, בסיסי נתונים, חקר שמות, עצי משפחה ועוד.
http://www.sephardicgen.com/


גנאולוגיה יהודית
האתר הגדול מסוגו בעולם לגנאולוגיה יהודית, אתר פתיחה ומקור מידע עיקרי לכל חוקר. האתר מחייב הרשמה ולארחיה ניתן למצוא חוקרים עמיתים לאותה עיירה אותה חוקרים, או לאותו שם משפחה אותו מחפשים. ניתן לנבור באינספור מאגרי מידע וקבוצות דיון וכן למצוא עצי משפחה אשר חוקרים אחרים העלו לאתר.
http://www.jewishgen.org/


FASSAC - אגודה לקידום לימודים ותרבות ספרדיים
אגודה ואתר לקידום חקר ותרבות יוצאי ספרד. באתר האינטרנט ניתן ללמוד על הסטוריה וגנאולוגיה של יוצאי ספרד, מאגר מחקרים ומאמרים וגם מאגרי מידע שונים. עבורינו, מאוד שימושיים החלקים הנוגעים לתורכיה וכן מדריך מקיף למחקרים אודות יהודים שחיו תחת שלטון עותומני. המדריך מסביר בפרוטרוט כיצד ניתן לקרוא מסמכים ישנים, איך נראו התעודות והאישורים השלטוניים העותומניים, איך קוראים את הערבית העותומנית ועוד.
http://www.sephardicstudies.org/ - עמוד הבית
כלים למחקר גנאולוגי ומאמרים על יהדות איראן


פרוייקט הגנאולוגיה היהודית של איסטנבול
מאגר מידע ממוחשב שניתן לחפש בו מידע אודות נישואין ופטירה של יהודי איסטנבול. שימושי למחפשי שורשים של נאשדידנים אשר נדדו מאזרבייז'אן לאיסטנבול, אם ידועים שמות המשפחה בהם השתמשו אותם קרובים.
http://www.benkazez.com/dan/istanbul/
[עדכון: מאגר המידע הזה ירד בימים אלו מהרשת בעקבות תלונות של כמה ממשפחות יהודי איסטנבול. יחד עם זאת יכול ויעלה מחדש לעיון הציבור ברשת בימים הקרובים]


פורום שורשים משפחתיים בתפוז
במבוא לפורום נכתב - "גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו. ". חברי הפורום עוסקים שנים רבות בחקר שורשים וגנאולוגיה. החברים מאוד ידידותיים וששים לעזור לכל חוקר מתחיל, אם הוא או היא נחושים בדעתם לחקור וקראו את המדריכים המצויים בפורום לפני בקשת עזרה מהחברים.
פורום שורשים משפחתיים


ערכים רלוונטיים מתוך ויקיפדיה
ויקיפדיה הינה אנציקלופדיית תוכן חופשי, דהיינו חופשית לעיון, לעריכה, להעתקה ולהפצה תחת מגבלות מסויימות. להלן ערכים אשר יכולים לתת רקע כללי אודות העדה -
נאש-דידן
יהדות איראן
 


ניווט באתר
 
עמוד הבית
העדה
מפות ותמונות לווין
הבלוג: מאמרים
אורמיה - על העיר
המנהגים
מתכונים
סיפורים עממיים
ניסן אביב
השפה
ארמית - סקירה
פתגמים וביטויים
מילון נאש-דידן
קטעי קול
תמונות
שורשים
כיצד מתחילים?
עזרה וקישורים
משפחות ואנשים
ספר הקהילות
המלצות
צרו קשר
ספר האורחים
הספר הישן
צרו קשר

פרוייקטים
 
ספר הקהילות
ניסן אביב
הבלוגחיפוש באתרמבקרים
מאז 1/1/2008


תגיות - נשדידן, נש דידן, נאשדידן, נאש דידן, נשדידאן, נש דידאן, נאשדידאן, נשטידן, נשתידן רשימת תגיות,
© 2007-2012 עורכי האתר והכותבים        עיצוב ותכנון האתר ע"י מיכה דמירל