נאש דידאן - ברוכים הבאים לאתר הקהילה!
the nash didan עדת הנאש דידן
לוגו נאשדידן nashdidan logo
נאש דידן > שורשים > ראשי
18.07.2019 English
 

 
 
שורשים - ראשי כיצד מתחילים? עזרה וקישורים משפחות ואנשים

גנאולוגיה ושורשים משפחתיים

במדור זה ננסה לעזור למי שמחפש למצוא את השורשים המשפחתיים, הקשר לעיר או כפר בו חיה המשפחה במאות שעברו, המאורעות שעברו עליה והדרך של חברי המשפחה לארץ ישראל.

ראשיתו של כל מחקר משפחתי הוא בנטיה והסקרנות הטבעית אצל המשפחה למצוא את שורשיה. לפעמים מנסים לברר מהיכן הגענו על מנת לקבל מושג כללי... ולפעמים זה פתח למחקר ממכר על האנשים והתקופה, שמתחיל בהתעניינות כללית, כמו בשיטוט באתרים כגון זה, וממשיך עם הזמן לתעיוד מקיף של המשפחה חיפושים המגיעים לדורות רבים למעלה ולמאות קודמות הרחק בעבר.

ננסה כאן לתת כיוון כללי מהיכן להתחיל את המחקר ומה לעשות. בהמשך אנו מקווים לרכז כאן כמה מהממצאים היכולים לעניין את כולם, ולהקים מאגר מידע של משפחות וכפרים על מנת לצור את הרשת המקשרת אותנו כולנו יחדיו.

המדור הזה יתפתח עם הזמן, נתחיל בסקירה כללית של הדרך הנכונה, לדעתנו, להתחיל. בהמשך העמוד יהיו קישורים לאתרים, מחקרים ומאגרי מידע של משפחות נאשדידניות ששיתפו עימנו את המידע, או שיכולים להיות קשורים לכל אחד מאיתנו.

בעץ המשפחה של כותב שורות אלו יש מעל לשש מאות חברים, נכון למועד כתיבת שורות אלו. מעל ל - 100 משפחות שונות הקשורות יחדיו ומקורן בסלמס, בשקלה, אורמיה ומקומות נוספים באיזור.

כדי להצליח צריכים שיתוף פעולה מכם. נשמח לעזור ואף לתת במה על גבי האתר לממצאים מעניינים שלכם. בפורום האתר אפשר לפתוח דיונים ולקבל עזרה יותר ממוקדת, ניתן גם לצור קשר איתנו בדוא"ל ובטופס יצרת הקשר בקישור בתפריט מימין.

בהצלחה! 


ניווט באתר
 
עמוד הבית
העדה
מפות ותמונות לווין
הבלוג: מאמרים
אורמיה - על העיר
המנהגים
מתכונים
סיפורים עממיים
ניסן אביב
השפה
ארמית - סקירה
פתגמים וביטויים
מילון נאש-דידן
קטעי קול
תמונות
שורשים
כיצד מתחילים?
עזרה וקישורים
משפחות ואנשים
ספר הקהילות
המלצות
צרו קשר
ספר האורחים
הספר הישן
צרו קשר

פרוייקטים
 
ספר הקהילות
ניסן אביב
הבלוגחיפוש באתרמבקרים
מאז 1/1/2008


תגיות - נשדידן, נש דידן, נאשדידן, נאש דידן, נשדידאן, נש דידאן, נאשדידאן, נשטידן, נשתידן רשימת תגיות,
© 2007-2012 עורכי האתר והכותבים        עיצוב ותכנון האתר ע"י מיכה דמירל